عسل درجه یک وخالص وطبیعی

درمان درد های مزمن با عسل

درمان درد های مزمن با عسل

 

درمان آبسه با عسل :

برای درمان آبسه با عسل می توانید عسل خالص را روی محل آبسه گذاشته و این کار را در چند نوبت در روز تکرار کنید یا عسل و آرد گندم را به مقدار مساوی با کمی آب مخلوط کرده روی آبسه بگذارید.

همچنین می توانید با ترکیب گیاه بابا آدم له شده و یک قاشق چای خوری عسل مرهمی درست کرده و آبسه را با آن التیام ببخشید. این ترکیب را برای بهبود زخم های کهنه،سوختگی،خراشیدگی، شوره سر و پوست پوست شدن نیز به کار می برند.

درمان کم خونی با عسل:

برای رفع کم خونی با عسل به مدت یک هفته از چای گزنه همراه عسل طبیعی بنوشید. روزانه تا دو فنجان چای جرعه جرعه میل کنید.همچنین اگر یک لیوان آب گوجه فرنگی که با عسل شیرین شده است را یک هفته به صورت ناشتا بنوشید علاوه بر بهبود کم خونی هیچ اثری از زردی صورت و دیگر اعضای بدن در خود حس نخواهید کرد.

درمان سل ریوی با عسل:

ابن سینا برای درمان سل ریوی با عسل ترکیبات زیر را تجویز کرده است.

مخلوط عسل با گلبرگ گل سرخ که برای نتیجه بهتر باید قبل از نهار خورده شود و مصرف عسل با شیر گرم را درمان موثری برای بیماری سل ریوی می داند.

یک فنجان آب گل سرخ را با یک فنجان عسل مخلوط کرده صبح ناشتا به مدت ۱۵ روز میل کرده و با مخلوط روغن زیتون و عسل به نسبت مساوی قبل از خواب به مدت یک هفته سینه و گردن را چرب نمایید.

خوردن شربت عسل برای از بین بردن سرفه و خلط سینه مسلول نافع است.

درمان برص یا پیسی با عسل:

اگر مبتلا به لک های سفید(پیسی) شده اید از خوردن ذرت،شیر،لبنیات،ماهی و غذاهایی که طبع سرد دارند بپرهیزید.

میتوانید برای درمان پیسی هرروز صبح یک قاشق عسل میل کرده و یا عسل طبیعی را با نشاسته مخلوط کرده و شب ها بر نقاطی که لک و پیس دارد بمالید.

درمان صرع با عسل:

برای درمان صرع با عسل توصیه می شود مخلوطی از چای گل بابونه با کمی زعفران و عسل میل نمایید.

درمان یرقان با عسل:

برای درمان یرقان با عسل ابتدا یک عدد تخم مرغ خام را با دو برابر آن عسل طبیعی مخلوط کرده و هم زده و میل کنید.

همچنین می توانید از چای گیاهان دارویی مانند رازیانه، افسنطین، ریشه کاسنی، زوفا همراه با عسل طبیعی روزانه تا سه فنجان چای بنوشید.

درمان سنگ کلیه با عسل:

استفاده از مخلوط عرقیات خارشتر، خارخاسک و اسطوخودوس همراه با مقداری عسل (۳ لیوان مخلوط سه عرق + ۲ قاشق سوپ خوری عسل طبیعی) است که مصرف آن در شبانه روز برای دفع سنگریزه های کلیه و مثانه مفید و موثر خواهد بود.

برای دفع سنگ کلیه با عسل ی توانید از این روش نیز کمک بگیرید. برای این کار یک کیلو برگ بازی بری (خطمی بری) را دو لیتر آب پخته، سپس سه قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذا خوری روغن حیوانی (گاو) به آن اضافه کنید.

بعد از این که مخلوط شد آن را خوب صاف کنید، یعنی برگ ها گرفته شوند و فقط عصاره و شیره جوشانده با عسل و روغن گاو باقی بماند. هر زمانی درد در ناحیه کلیه ها را احساس کردید یک لیوان از آن را ولرم کنید و بنوشید. یک هفته درمان را ادامه دهید، این ترکیب، برای درهم شکستگی و انحلال سن گهای کلیه مفید است و سنگ ها را خرد می کند.

درمان خستگی مغز با عسل:

برای جبران ضعف جذب فکری و درمان خستگی مغزی با عسل در یک لیوان آب سیب تازه تهیه شده به ازای هر لیوان دو قاشق شربت خوری عسل طبیعی اضافه کرده و جرعه جرعه بنوشید.

مخلوط مساوی از پودر گیاه بومادران و گل بابونه و گل راعی را به مقدار یک قاشق چای خوری در یک فنجان ریخته، آب جوش اضافه و حدود ۵ دقیقه دم کرده سپس از صافی عبور داده، به ازای هر فنجان دو قاشق شربت خوری عسل طبیعی بریزید و در روز تا دو مرتبه بنوشید.

درمان بیماری مثانه با عسل:

برای درمان بیماری مثانه با عسل دم کرده چای دانه های میوه نسترن یا رز وحشی که کاملا پودر شده باشد را با کمی عسل مخلوط کرده و روزانه تا ۵ فنجان چای به ترتیب بنوشید، یا توت فرنگی را له کرده به آن عسل اضافه کنید و میل کنید.

درمان بیماری های گوش با عسل:

درمان بیماری گوش با عسل بسیار معروف است. برای این کار مقدار کمی عسل با کمی نمک دریا مخلوط شده در نصف استکان آب داغ حل شود و در یک بطری بریزید، شبها قبل از خواب ۲ قطره در گوش بچکانید.

برای درمان گوش درد هر روز صبح یک قطره روغن سیاه دانه در گوش چکانده و گوش ها را با آن چرب کنید.

یک قاشق مرباخوری عسل را با چند قطره روغن سیاه دانه مخلوط کرده و هر روز صبح ناشتا، حداقل به مدت یازده روز میل نمایید. برای سرگیجه و درد گوش مفید است.

سه رشته زعفران را با مقداری شیر جوشانده بعد از سرد شدن، عسل اضافه کرده به هم زده و با قطره چکان در گوش بریزید.

نعناع تازه را کوبیده آب آن را بگیرید و با عسل مخلوط نموده روزی سه بار در گوش بچکانید.

درمان سردرد میگرنی با عسل:

برای درمان سردرد میگرنی با عسل ، نصف قاشق پودر سیاه دانه، نصف قاشق انیسون (دانه هایی شبیه رازیانه) و سه تکه قرنفل (میخک) کوبیده را خوب مخلوط کرده با یک لیوان شیر جوشانده و با کمی عسل مخلوط کنید. یک فنجان از آن را در هنگام سردرد و میگرن می توان نوشید. ضمنا با روغن سیاه دانه گیجگاه و شقيقه را چرب کنید.

۱۰۰ گرم برگ اسطوخودوس را در یک لیتر آب جوشانده، صاف کرده و با ۲۵۰ گرم عسل مخلوط نموده به تدریج میل نمایید برای درمان سردرد میگرنی با عسل سودمند است.

در درمان سردرد میگرنی با عسل ، ۵۰ گرم گل بنفشه را در یک لیتر آب جوشانده صاف کرده و با عسل مخلوط نموده و روزی ۳ الی ۴ فنجان میل نمایید.

درمان اسهال با عسل:

برای درمان اسهال با عسل یک فنجان بزرگ شیر کم چرب با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط شده، آن را روزانه سه بار بنوشید، به سرعت اسهال را متوقف می کند.

برای درمان اسهال کودکان نیز یک بشقاب کوچک نشاسته را تهیه کنید، سپس آب یک لیمو به آن اضافه شود. کودک سه قاشق چای خوری که باعسل شیرین شده باشد در روز می نوشد.

درمان یبوست با عسل:

برای درمان یبوست با عسل ، یک قاشق عسل را در یک لیوان شیر سرد حل کنید و قبل از خواب میل نمایید. چنان که یبوست پایان پذیرفت، در دنباله ی درمان فقط کافی است یک قاشق عسل را بدون شیر قبل از خواب میل نمود تا معده آرام شود، سوءهاضمه مرتفع گردد؛ زیرا عسل‌‌ طبیعی موجب از بین رفتن گازها و نفخ معده و دفع فضولات معده و روده است.

باید توجه داشت که برای درمان یبوست کودکان زیر یک سال، نباید از عسل استفاده شود، چرا که ممکن است باعث ایجاد مسمویت شود.

درمان روماتیسم با عسل:

برای رفع این مشکل هر روز ناشتا یک قاشق عسل‌‌طبیعی گرم را که چند قطره «روغن سیاه دانه» به آن اضافه شده است، میل نمایید. به منظور تسکین دردهای ناشی از روماتیسم نیز می توان مقداری از موم عسل را با روغن سیاه دانه و روغن زیتون و روغن کافور به نسبت مساوی از هر یک، مخلوط نموده و در موضعی که درد روماتیسم احساس می شود، قبل از خواب مالیده و آن را با پارچه ای بست تا گرم شده و درمان حاصل شود.

درمان سینوزیت با عسل:

برای درمان سینوزیت با عسل یک قاشق عسل موم دار را به مدت ۱۵ دقیقه بجوید و موم باقی مانده را دور بریزید (این عمل را ۵ بار در روز تکرار کنید)

یک قاشق غذاخوری روغن سیاه دانه را به آب جوش اضافه نمایید و بیمار مبتلا به زکام بخار متصاعد شده از آن را صبح و شب استنشاق کند.

رفع بی خوابی با عسل:

ابوعلی سینا برای رفع بی خوابی با عسل ، مقدار کمی عسل را برای درمان بی خوابی تجویز می کند به عقیده وی خوردن زیاد آن ممکن است اثر معکوس روی سیستم عصبی داشته باشد و آن را تحریک نماید.

یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب حل کرده و با یک قاشق غذاخوری سبوس گندم یا برنج مخلوط نموده در یخچال بگذارید تا به مدت ۲ ساعت خیس بخورد. نیم تا یک ساعت قبل از خواب مصرف کنید برای درمان بی خوابی، داشتن خواب راحت و تقویت اعصاب مفید است.

۶۰ گرم ریشه سنبل الطیب را در یک لیتر آب بریزید و آن را در یخچال بگذارید. هرشب قبل از خواب یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب سنبل الطیب حل کرده بنوشید.

یک لیوان دم کرده بادیان را پس از ولرم شدن با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده نیم ساعت قبل از خواب بنوشید. این شربت برای زود به خواب رفتن (درمان بی خوابی) و نداشتن کابوس و خواب های متلاطم مفید است.

برای رفع بی خوابی با عسل ، دو قاشق غذاخوری عسل اگر به صورت مستمر بجای شام خورده شود، باعث درمان بی خوابی می شود.

۲۰۰ تا ۳۰ گرم ساقه گلدار آویشن را در یک لیتر آب دم نموده صاف کرده و با عسل شیرین کنید روزی ۴ الی ۵ فنجان با فاصله بنوشید برای درمان بی خوابی و خستگی بسیار مفید بوده و خواب آرامی به شما می بخشد.

یکی از نوشیدنی های آرام بخش چای گل بومادران با عسل است که روزانه تا سه فنجان بنوشید.

چای اسطوخدوس، آویشن، سنبل الطیب و عسل را روزانه برای رفع ضعف بنیه و افزایش آرامش خودتان تاسه فنجان بنوشید.

درمان بیماری های قلبی با عسل:

عسل طبیعی را با قدری زعفران مخلوط کرده و شب ها میل نمایید، برای تمام ناراحتی ها و بیماری های قلبی بسیار مفید و اثربخش استیکی از روش های دیگر درمان بیماری های قلبی با عسل مصرف ترکیب روغن سیاه دانه با عسل خالص به نسبت مساوی است . برای این کار یک قاشق مرباخوری صبح ناشتا همراه با برخی تمرینات سبک ورزشی، موجب تنظیم ضربان قلب، درمان اضطراب، تپش های قلبی و ناتوانی پمپاژ خون (بیماری های قلبی) است.

برای درمان بیماری های قلبی با عسل ، برای مدت ۳ ماه، هر روز در سه نوبت (صبحانه، نهار و شام) ۳۰ گرم عسل را به صورت شربت مصرف کنید (روزانه ۹۰ گرم). سپس ۳ ماه ۱۵ گرم در هر نوبت ۴۵ گرم در روز ادامه دهید و پس از شش ماه یک روز در میان یک لیوان شربت عسل حاوی یک قاشق مرباخوری عسل بنوشید.

رفع ضعف بنیه با عسل:

از دم کرده اسطوخودوس، آویشن و سنبل الطیب که با عسل کافی و طبیعی شیرین شده باشد روزانه تا سه فنجان چای بنوشید. همیشه معادل یک قاشق چای خوری از پودر خشک شده گیاه را در یک فنجان ریخته، آب جوش اضافه کرده بعد از ده دقیقه دم کرده را از صافی عبور داده و با یکی دو قاشق مرباخوری عسل مخلوط و کم کم بنوشید. این مجموعه چای انرژی زا و سرحال کننده هستند برای رفع خستگی و خالی بودن از انرژی این چای ها را آزمایش کنید همچنین میتوانید برای رفع ضعف بنیه با عسل از چای گل بومادران با عسل روزانه تا سه فنجان بنوشید.

درمان مالاریا با عسل:

برای درمان مالاریا با عسل، معجونی از عسل و زعفران به بیمار مبتلا به مالاریا (تب نوبه) بخورانید. سعی کنید که زعفران آن بسیار باشد ولی احتیاط کنید که بیمار در آن روز غذا دیگری نخورد.

خوراکی هایی که باعث تسکین تب نوبه یا مالاریا می شود عبارتند: از سیر، براسیون، پسته خام، جگر سیاه گوسفند، ماهیچه  گوسفند، مواد کنین، آبلیمو، آبغوره، آب جوشانده بید خشت با عسل، آب جوشانده پوست گنه گنه با عسل ، آب جوشانده برگ آفتابگردان با عسل، آب دم کرده گل بومادران با عسل.

آبیش و سلامتیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *