عسل طبیعی وسالم آبیش

عسل طبیعی چه ویژگی هایی دارد؟

عسل طبیعی چه ویژگی هایی دارد؟

چسبندگی:

عسل تازه استخراج شده مایع چسبناکی است که میزان چسبندگی آن به مواد و آب موجود در آن بستگی دارد.

غلظت:

غلیظ یا رقیق بودن عسل ربطی به کیفیت  آن ندارد بلکه به دو عامل بستگی دارد

اول: میزان آبی که در عسل وجود دارد.

دوم: درجه حرارت محیطی که عسل در آن وجود دارد.

عسل در زمستان کمتر کش می آید و در تابستان بیشتر و دلیلش هم این است که بر اثر حرارت عسل رقیق می شود و در اثر برودت خودش را جمع می کند.

رطوبت:

درصد رطوبت عسل به عواملی چون شرایط آب و هوایی و رطوبت اصلی شهد که در فرایند تولید عسل دخالت دارند بستگی دارد. اما رطوبت عسل پس از برداشت از کندو و استخراج آن در نتیجه شرایط ذخیره سازی ممکن است تغییر کند.

کشش سطحی:

از آنجایی که عسل کشش سطحی پایینی دارد، ماده عالی برای جذب رطوبت است. کشش سطحی عسل بستگی به منطقه ای دارد که در آن تهیه شده است.

رنگ عسل:

دامنه  گسترای ده ای از رنگ روشن تا زرد تیره یا سیاه است.

۷ باور غلط برای تشخیص عسل طبیعی

۱)تشخیص عسل به وسیله کبریت:

یکی از باور های غلط بسیار رایج تشخیص عسل به وسیله شمع یا کبریت است که برخی معتقدند که اگر عسل سوخت طبیعی است و بعضی دیگر معتقدند که اگر بسوزد تقلبی است.

اما با توجه به اینکه خصوصیات فیزیکی انواع عسل با یکدیگر متفاوت است، این روش به هیچ وجه روش درستی برای تشخیص عسل طبیعی نمی باشد.

۲)تشخیص به وسیله آب:

این روش بدین صورت است که عسل را در آب سرد می ریزیم اگر سریع حل شد تقلبی و اگر حل شدنش طول کشید طبیعی است در صورتیکه که غلظت عسل ها با توجه به میزان رطوبت آنها متفاوت است.

۳)تست عسل طبیعی از روی رنگ:

یکی دیگر از روش های غلط توجه به رنگ عسل است اما همانطور که گفتیم رنگ عسل با توجه به نوع خاک منطقه، شهد مورد استفاده زنبور و بسیاری از عوامل دیگر متغییر است و رنگ عسل ربطی به کیفیت آن ندارد.

۴)تشخیص با توجه به غلظت:

گفته می شود که عسلی که روان باشد بی کیفیت و عسلی که غلیظ باشد طبیعی است، در صورتیکه غلظت عسل با توجه به برخی عوامل از جمله منطقه ای که عسل از آن برداشت شده متغییر می باشد مثلا عسل مناطق شمالی کشور معمولا روان هستند و رطوبت بالایی دارند.

۵)تشخیص عسل تقلبی با تخم مرغ:

یکی از عجیب ترین روش هایی که وجود دارد تشخیص عسل طبیعی با زرده تخم مرغ است. در این روش باید عسل را با زرد تخم مرغ خام ترکیب کنیم، اگر بعد از چند دقیقه زرده تخم مرغ پخته شد طبیعی است در غیر این صورت تقلبی است. این روش بدون پایه و اساس علمی و کاملا غلط است.

۶)تشخیص عسل طبیعی با ریختن روی ناخن:

این روش بدین صورت است که چند قطره عسل روی ناخنخود بریزید اگر عسل روی ناخن شما باقی ماند اصلی است اما اگر پحش شد تقلبی است. این روش هم به دلیل تفاوت غلظت انواع عسل کاملا اشتباه است

۷)تشخیص عسل خالص به وسیله عطر و بو:

این روش کمک بسیاری به فروشندگان متقلب کرده که با افزودن اسانس به عسل چنان رنگ و بویی به آن می بخشند که شما بلافاصله پس از باز کردن درب ظرف آن را حس می کنید و فکر می کنید از این بهتر نمی شود اما غافل از اینکه عسل ها با یکدیگر متفاوت اند و بعضی عسل ها با اینکه کیفیت بالایی دارند عطر و بوی خاصی ندارند.

بهترین روش برای تشخیص عسل آزمایشگاه است و بقیه  روش ها هیچ منشا علمی ندارند. تشخیص عسل طبیعی کار راحتی نیست و بهترین راه خرید از فروشگاه های معتبر است.

 

آیا عسل طبیعی شکرک می زند؟

همه محلول های غیر اشباع ( حلال بیشتر از پایداری محلول در آن حل شده) اگر در شرایط خاصی قرار بگیرند از حالت محلول خارج می شوند.

ار آنجایی که عسل یک محلول فوق اشباع است چرا که مقدار زیادی قند در مقدار کمی آب حل شده و به همین دلیل است که با قرار گرفتن در شرایط مناسب رس می بندد یا به اصطلاح شکرک می زند.

بنابراین شکرک زدن یک امر طبیعی است و ربطی به اصل یا تقلبی بودن عسل ندارد.

 

درمان درد های مزمن با عسل:

۱)درمان لکنت زبان با عسل:

عسل به دلیل ترکیبات فوق العاده ای که دارد برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله لکنت زبان مفید است.برای درمان لکنت زبان یک قاشق غذاخوری عسل را در لیوان جوشانده یا دم کرده آویشن حل کرده و پس از صبحانه بنوشید.

۲)درمان نقرس:

نقرس با یک حمله شدید در قائده انگشت پا شروع می شود. این حمله ممکن است به دنبال  جراحت کوچیک یا یک ناراحتی مختصر از قبیل کوفتگی انگشت پا  ابتلا به یک سرما خوردگی بروز کند.

انگشت شصت پا شروع به خارش می کند و در یک دوره کوتاه و فقط در عرض چند ساعت  قرمز می شود و ورم می کند.

برای درمان نقرس با عسل حدود ۲۰ گرم موم عسل و صمغ کاج را گرم کنید سپس مقداری عسل به آن اضافه کنید؛ محتوا را هم زده و روی یک پارچه کتانی مالیده و روی شصت پا بگذارید، بدین وسیله درد و ورم کاسته می شود.

۳)درمان بیماری های گوارشی با عسل:

_یک قاشق چای خوری پودر شنبلیله را بجوشانید و ناشتا بنوشید بعد از آن یک قاشق غذاخوری عسل بخورید.

_یک لیوان ماست که یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه شده باشد، آن را روزانه سه بار بنوشید،اسید معده را به شدت کاهش می دهد و دیگر اثری از ترشی معده نخواهید دید.

_از چای برگ گزنه همراه یک قاشق چای خوری عسل به ازای هر فنجان، روزانه تا سه فنجان بنوشید.

۴)درمان آسم:

برای درمان آسم ابتدا یک فنجان عسل، یک لیوان سکنجبین و یک قاشق مربا خوری سرکه را مخلوط نموده هرروز صبح ناشتا یک قاشق غذاخوری از آن را به مدت ده روز میل کنید.

همچنین در شیوه دیگر درمان آسم با عسل ۱۰۰ گرم ریشه سنبل الطیب را در یک لیتر آب گرم ریخته و به مدت ۱۲ ساعت سربسته نگه دارید. سپس صاف کرده یک قاشق غذاخوری عسل را در آن حل کنید و قبل از ناهار و شام بنوشید.

بیماران در هر نوبت تنگی نفس از این نوشابه استفاده کنند.

روش های درمانی بیشتر در مقاله درمان درد های مزمن با عسل قابل مشاهده است.

 

عسل چگونه باعث بالا رفتن انرژی در بدن می شود ؟

یک رژیم غذایی کامل و سالم به همراه خواب کافی بهترین روش افزایش انرژی است اما اگر به دنبال راه حلی سریع برای افزایش انرژی هستید عسل گزینه مناسبی است. به خصوص برای ورزشکارانی که می خواهند برای مدت طولانی تری توان جسمی خود را حفظ کنند می توانند از عسل یا انرژی بار آبیش که حاوی عسل طبیعی، خرما و جنسینگ می باشد استفاده کنند.

 

عسل جایگزینی مناسب به جای شکر برای دیابتی ها

بررسی های دانشمندی به نام کاتسیلامبورس و همکارانش (۱۹۹۸) نشان می دهد که عسل به دلیل داشتن مقدار قند کمتر و خواص درمانی ای که دارد انتخابی منطقی تر و جایگزین مناسبی برای شکر در رژیم غذایی دیابتی ها است.

 

۷ خاصیت عسل از دیدگاه قران و پیامبر

۱)عسل شفای هر دردی است.خوردن عسل ناشتا بلغم را دفع،سودا را برطرف و ذهن را صاف می کند.

۲)کلمه شفا در چند آیه قران ذکر شده که در همه آنها شفا به خود قران نسبت داده شده است، ولی تنها در آیه ۶۹ سوره نحل است که شفا به عسل نسبت داده شده است و این نشان می دهد که در آن آیات شفا به معنی شفای روح است و در این آیه به شفا بدن اشاره دارد.که گواهش بر خواص عسل در قران است و از ابتلا به بسیاری از امراض جلوگیری می کند.

۳)بهترین نوشیدنی ها عسل است که سینه را گرم کرده قلب را نشاط می بخشد و به تقویت حافظه کمک میکند.

۴)خوردن عسل،استشمام بوی خوش و نگاه کردن به سبزه نشاط آور است.(مستدرک الوسائل،ج ۱۶ ،ص ۳۶۷)

۵)عسل هزار و یک خاصیت دارد و هزار و یک درد را شفا می دهد.

۶)خداوند متعالی در عسل برکت فرستاده است و آن درمان جمیع درد هاست.

۷)هرکس با توجه به آنچه که در ارتباط با خواص عسل در قران و قدرت شفادهندگی عسل ذکر شده هرماه یک نوبت عسل تناول نماید از هفتاد و هفت بیماری در امان است،انس ابن مالک از پیامبر(ص) نقل می کند وقتی یک بیماری که ظاهرا نفس تنگی داشت نزد پیامبر شکایت کرد فرمود: مقدار کمی سیاه دانه در کف دست بریز و آن را با آب و عسل میل کن او چنین کرد و بهبودی یافت.

از آنجایی که عسل ارزش بسیار زیادی در طب اسلامی دارد، روایات زیادی در رابطه با آن مطرح شده که در مقاله خواص عسل در قرآن و دیگر ادیان به طور کامل آنها را بیان کردیم.

 

توصیه های ابن سینا در مورد مصرف و خواص عسل

_عسل غذایی است که دید چشم را زیاد می کند.

_ عسل در طولانی کردن عمر و حفظ قدرت و توان انجام کار در سنین بالای عمر، کارآمد و موثر است.

_اگر می خواهید جوانی خویش را بیمه کنید،عسل بخورید. کسانی که سن آنها از چهل و پنج سالگی فراتر می رود باید به طور منظم عسل را با گردوی کوبیده مصرف نمائید.

_مخلوط عسل با آب برای جراحات سطحی به خصوص به صورت ضماد مفید است.

_بیماری ریوی و مراحل اولیه بیماری سل را می توان با مخلوطی ازعسل و گلبرگ گل سرخ درمان نمود. این مخلوط اگر هنگام صبح و قبل از ظهر میل شود بهترین نتیجه را دارد. عسل به مقدار کم در درمان بی خوابی نیز کاربرد دارد.

_عسل ممتاز آن است که کاملا شیرین و خوشبو بوده رنگش متمایل به سرخی باشد. بهترین عسل، عسل بهاره است. طبیعت عسل گرم است،اگر آن را با نمک مخلوط نموده و به طور مکرر بر لکه های کبود رنگ بمالند درمان کننده است.

علاوه بر ابن سینا دانشمندان دیگری نیز راجع به خواص عسل توصیه ها و نظریاتی را بیان کرده اند که در مطلبی دیگر به طور مفصل آن ها را بیان کرده ایم.

آبیش و سلامتیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *