پسته با کیفیت ایرانی

راه های درمان کم خونی با مصرف پسته که باید بدانید

راه های درمان کم خونی با مصرف پسته که باید بدانید

۲۶ فوریه روز جهانی پسته

پسته به عنوان یکی از مهم ترین خشکبار در ایران و جهان شناخته می شود و از ارزش غذایی بالایی نیز برخوردار است. ایران یکی از بزرگ ‌ترین و مهم ترین صادرکنندگان پسته در سطح جهان به شمار می آید و حتی می توان گفت بهترین نوع پسته جهان متعلق به ایران است. علاوه بر این پسته یکی از اجزای مهم آجیل‌های شور و شیرین است که در دو نوع خام و بو داده تولید می گردد. آشنایی با انواع و خواص پسته موجود در ایران می تواند اطلاعات بیشتری را در خصوص این خشکبار با ارزش در اختیار شما عزیزان قرار دهد .

 پسته از خانواده بادام هندی است و بر روی درخت کوچکی رشد می کند. این میوه بومی آسیای میانه و خاورمیانه است و مانند انگور به صورت خوشه ای رشد می کند. بیش از نیمی از تولید پسته در جهان در ایران تولید می شود.

در طول قرن نوزدهم، پسته به صورت تجاری در مناطق انگلیسی زبان جهان کشت می شد. درخت پسته در سال ۱۸۵۴ به عنوان «درخت باغ» به کالیفرنیا معرفی شد. درخت پسته، درختی کویری است، و خاک شنی را دوست دارد.

یافته های باستان شناسی نشان می دهند که دانه پسته از ۶۷۵۰ سال قبل از میلاد به عنوان یک خوراک رایج مورد استفاده قرار می گرفته است.

پسته را به دلیل داشتن رنگ های سبز و بنفش یک گیاه مغز رنگی می دانند. این رنگ ها از رنگدانه طبیعی موجود در مغز به نام کلروفیل به وجود می آیند.

 

در مورد خواص پسته بیشتر بدانید

به زبان سرياني بستي  به عربي فستق به يوناني بسطاقيا ناميده مي شود. طول درخت پسته در مناطق حاره تا ارتفاع ده متر هم مي رسد ولي در مناطق معتدله ارتفاع آن كمتر است و به صورت درختچه در مي آيد. در متون طب سنتي ذكر شده كه دو نوع جبلي (وحشي و خودرو) و بستاني دارد. كه نوع دوم از پسته جبلي درشت تر است.

افغانستان ، سوريه ، نواحي مديترانه ، كاليفرنياي آمريكا و ايران (رفسنجان ، دامغان ، خراسان و قزوين) از نواحي پرورش درخت پسته است. ميوه درخت پسته در يك سال داراي مغز مي باشد و در يك سال مغز ندارد كه به آن بزغنج مي گويند .

پسته غير مقشر يعني پسته ای که به همراه پوست است  تا مدت ها سالم مي ماند اما نوع مقشر يعني پسته اي كه پوستش كنده شده باشد اگر چند روز بماند تازگي و طراوتش را تا حدي از دست مي دهد و بهترين پسته، پسته تازه است كه بتازگي پوستش را كنده باشند و تازه مقشر شده باشد.

مغز پسته داراي طعم مطبوع و ملايم است و پوشيده از يك قشر خيلي نازك و جدا نشدني و به رنگ قرمز است كه اصطلاحا ( جفت ) ناميده مي شود. ميوه پسته تا حدي خشك است. از تركيبات شيميايي پسته مي توان به آميدون، ساكارز، انواع ويتامين ها از قبيل ويتامين A.B1.B6.E  اشاره كرد. موادي از قبيل  منيزيم ، پتاسيم ، سلنيم ، روي و مس ، فولات (اسید فولیک یا فولیک اسید که به نام‌های ویتامین B یا ویتامین Bc یا فولات نیز خوانده می‌شود) و آهن و اسيد آمينه غير ضروري  آرژینین

طبع پسته طبق متون طب سنتي

متون طب سنتي ايران مزاج مغز پسته را  گرمتر از گردو مي داند و در مجموع دوم گرم و خشک براي پسته قائل شده اند ولي برخي از اين متون تا سوم گرم و سوم خشك نيز براي پسته در نظر مي گيرند. اما چون ميوه اين گياه داراي رطوبتي اضافه مي باشد كه در تمام ماده و جرم پسته به طور يكنواخت و مساوي گسترده نشده است. و از آن به رطوبت فضليه تعبير مي شود لذا بعضي از حكما آن را تر نيز محسوب مي كنند.

 

به نظر مي رسد كه هر چه از درون ميوه پسته به سمت بيرون آن پيش مي رويم از نظر مزاج از ميزان كيفيت حرارت در قسمت هاي مختلف پسته كاسته مي شود كه از اين خاصيت تغيير مزاج در پسته در درمان انواع بيماري هاي اعضاي مختلف بدن انسان مي توان ياري جست به عنوان مثال ديده شده كه جفت پسته يعني پوست بالاي لب يا مغز پسته كه بلافاصله روي مغز پسته قرار دارد و در واقع همان پوسته نازک (رقيق) ملاصق (چسبيده) به مغز پسته است معتدل در حرارت و خشكي هست.

 

مزاج خارجي ترين پوست كه سبزرنگ است و روي پوست سفت و صلب و چوبي سفيد رنگ پسته قرار دارد سرد و خشك مي باشد. بدل پسته به مغز بادام و مصلح پسته آشاميدن سركه و خوردن انار ترش و زردآلوي خشک ترش و ميوه هاي بارده و كلا خوردن ترشي است. پسته مصدع محرورين است يعني افراد گرم مزاج را اذيت مي كند و مصرف زياد پسته نيز سبب ايجاد نوعي بثور ريز در سطح پوست بدن که داراي خارش فراوان مي باشد ، می شود  .

 

خواص پسته  از ديدگاه طب سنتي 

اول طعم پسته كه به علت مرارت و تا حدي عفوصت (كمي تلخي و تقريبا گسي) و داشتن خواص قبض و تخشين افعال و عملكرد پسته دربدن انسان توجيه مي شود. دوم بررسي خواص پسته براساس استعمال قسمت هاي مختلف اين گياه مثلا اين كه خوردن مغز پسته (مزاج گرم و خشک) با خوردن پوست نازك قرمز رويش (كه ازنظر حرارت و خشكي معتدل است و شايد اين اعتدال تا حدي شدت حرارت و يبوست مغز آن را تعديل كند) باعث  چاق شدن بدن مي شود.

پسته و لاغری

بنابراين ازمغز پسته با عنوان رافع لاغري تعبير مي شود. مضاف بر آن كه مصرف اين قسمت از پسته باعث تقويت معده مي شود . زيرا پسته را تا حدي جز گياهان قابض به حساب مي آوريم. مهم‌ترین قسمت طب سنتی چین علم داروهای گیاهان قابض بوده‌است. یک رسالهٔ داروسازی به نام پن تسائو کانگ مو در سال ۱۵۹۷ تکمیل و منتشر شد. این رساله ۸۱۶۰ نسخه دارد که بر ۱۸۷۱ ماده که عموماً ریشهٔ گیاهی دارند متکی است

خواص پسته و تقویت مخاط لثه

مصرف پوست سرد و خشک پسته به عنوان خارجي ترين لايه ميوه اين گياه به صورت مضغ (مزمزه و مكيدن اين پوسته دردهان) باعث تقويت مخاط لثه مي شود پس مقوي دندان و بافت هاي دهاني محسوب ميگردد.

 

خواص پسته در درمان بیماری های مقعدی

نشستن در آبي كه پوست چوبي و سفيد پسته در آن جوشانده شده باشد باعث نفوذ عصاره شيميايي موجود در اين قسمت از گياه در نواحي انال و ژنیتال (تناسلي) مي شود و ديده شده كه در درمان خروج مقعد مفيد است. نطول به طبيخ (يعني ريختن آب حاصل از جوشاندن پوست تند درخت پسته و جوشانده برگ پسته بر روي بدن) در درمان برخي ناراحتي هاي مقعد موثر است.

 

خواص پسته و تقویت ذهن

مصرف پسته به طور كلي باعث تقويت ذهن و رفع خفقان (تپش قلب) و حتي (استفراغ) و غثيان (تهوع) و مغص (پيچش شكم و درد شكم به همراه  صدای ناشی از درد شكم) مي باشد. توجيه بعضي از اين خواص پسته در رابطه با دستگاه گوارش با توجه به قابض بودن اين گياه امكان پذيراست. چرا كه حركاتي كه از معده به سمت قسمت هاي فوقاني تر دستگاه گوارش ايجاد مي شود و باعث تهوع استفراغ و احتمالا رفلاكس مي گردد و يا از معده به سمت پايين يعني روده ها كه باعث پيچش شكم (مغص) و حتي اسهال مي شود توسط خاصيت قبض پسته كنترل مي شود.

 

خواص پسته و اثر مثبت آن بر روی کبد

پسته همچنين دردرمان برودت كبد و تفتيح سده كبد و منافذ غذا و كيسه صفرا مفيد است و منقي كبد (پاك كننده كبد از اخلاط و فضول زائد و غيرطبيعي) مي باشد و مزيل وجع رطوبي كبد هم مي باشد يعني درد كبدي ناشي از سوء مزاج رطب اين عضو را زائل مي كند و از بين مي برد. پسته مفتح سدد كبدي (گرفتگي هاي كبدي) است به عبارتي تفتيح بند آمدگي هاي كبدي مي كند و در درمان برخي انواع يرقان نيز مفيد مي باشد

 

مغز پسته، آجیل سبز خون‌ساز

آهن موجود در پسته نیز برای رفع سرگیجه، رنگ پریدگی، بی حوصلگی و کم خونی بسیار موثر است. ویتامین E یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان‌هایی است که در پسته به مقدار زیاد یافت می‌شود و موجب افزایش سیستم ایمنی بدن و افزایش هموگلوبین و تقویت چشم همچنین درمان کم خونی می‌شود.

 

از دیگر خواص پسته در فرهنگ های گوناگون

میوه پسته حاوی بیش از ۳۰ ویتامین، ماده معدنی و ماده مغذی است.

مصرف یک وعده پسته در روز معادل تخم مرغ پروتئین دارد.

چینی ها و افرادی که در خاورمیانه زندگی می کنند، پسته را یک آجیل شاد می دانند، چرا که پوسته سخت آن باز است و مغز قرمز نمایان، که حالت لبخند را تداعی می کند.

درچین پسته به عنوان هدیه داده می شود که نماد خوشبختی، سلامتی و خوش شانسی است.

مغز پسته علاوه بر خواص بی نظیرش در سلامتی، یکی از انواع آجیل هایی است که در پذیرایی به مناسبت های گوناگون مانند شب یلدا و نوروز خودنمایی می کند. پسته را پس از خشک کردن بو می دهند تا مغز آن طعم برشته به خود بگیرد .سپس آن را با نمک و موادی مانند زعفران، آبلیمو، سرکه و  طعم دار می کنند.

برای جذب بهتر پسته می توانید مغز پسته را با مغز های دیگر و یا خرما نیز مورد استفاده قرار دهید یا از کره پسته در رژیم غذایی خود استفاده کنید .

مجموعه آبیش با در نظر گرفتن سلیقه مشتریان خود در این زمینه محصولاتی مانند ویتامینه بار و کره پسته آبیش را تولید کرده است که با مصرف آن می توانید افزایش انرژی را در بدن خود حس کنید .

آبیش و سلامتیش

منابع

ابو علي سينا  قانون جلد ۲

عقيلي خراساني مخزن الادويه

تحفه حكيم مومن

علي بن حسين انصاري شيرازي اختيارات بديعي

سيد اسماعيل جرجاني الاغراض الطبيه و المباحث العلائيه جلد ۲

علي زرگري گياهان دارويي جل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *