زرشک سالم وطبیعی وارگانیک

دانه های ریز زرشک با سلامتی شما چه می کنند

دانه های ریز زرشک با سلامتی شما چه می کنند

تقریبا ۵۰۰ گونه زرشک وجود دارند که در تیره‌ی زرشکیان قرار می‌گیرند.  میوه‌ی زرشک یکی از منابع سرشار از ویتامین سی است و طعم بسیار ترش و تیزی دارد.

بهره‌گیری از خواص زرشک به امروز محدود نمی‌شود. بومیان آمریکایی از زرشک به‌عنوان گیاهی درمانی استفاده می‌کردند. مصریان باستان از زرشک همراه با تخم رازیانه برای درمان طاعون استفاده می‌کردند. در هندوستان از زرشک برای درمان دیسانتری (اسهال خونی) استفاده می‌شده است. در گیاه‌درمانی اروپایی از زرشک برای درمان مشکلات کبد و کیسه‌ی صفرا استفاده می‌شده و در روسیه از آن برای درمان التهابات، کاهش فشار خون و خونریزی‌های غیرطبیعی رحم استفاده می‌کردند.

 

چگونه با مصرف زرشک آفت دهان را درمان کنیم؟

تحقیقات انجام شده نشان داده است که عصاره زرشک به دلیل داشتن ماده ای به نام بربرین خاصیت ضد عفونی کنندگی بسیار قوی دارد. به همین دلیل باعث باعث جلوگیری از عفونت ها و بیماری های دهان و دندان از جمله آفت می شود.

 ۹ خاصیت مهم زرشک

۱_ پیشگیری و درمان دیابت با زرشک:

زرشک اثرات مثبت تایید شده زیادی بر روی قند خون دارد و می تواند آن را به حد تعادل برساند. یکی از مطالعات انجام شده بر روی بربرین مصرف ۵۰۰ میلی گرم از این ترکیب دو یا سه بار در روز را با داروی متفورمین که برای دیابت مورد استفاده قرار می گیرد مقایسه نمود.

بربرین قادر بود قند خون و متابولیسم لیپید را همانند متفورمین کنترل کند. مطالعات دیگر نشان داده اند که بربرین می تواند اختلال متابولیسم لیپید و گلوکز را بهبود ببخشد. یکی از مطالعات منتشر شده در Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine، نشان داد که بربرین می تواند حساسیت به انسولین را بهبود دهد.

 

۲_درمان و مبارزه با سندروم متابولیک:

سندرم متابولیک اختلال متابولیکی است که در برگیرنده ترکیبی از سه یا چند مشکل سلامتی است. این مشکلات شامل چاقی شکمی، قند خون بالا، سطح تری گلیسیرید بالا، فشار خون بالا یا سطح پایین کلسترول خوب است.

یکی از مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۴ در ایران ، تاثیر مکمل های حاوی زرشک را بر روی بیمارانی که سندرم متابولیک داشتند مورد بررسی قرار داد.

این مطالعه بررسی هایی را بر روی PAB داشت که طیفی اس فاکتورهاست و می تواند استرس اکسیداتیو را ترویج کرده و کنترل کند. PAB ممکن است با فاکتورهای خطر بیماری عروق کرونری قلب مرتبط باشد.

استرس اکسیداتیو عدم تعادل بین تولید رادیکال های آزاد و توانایی بدن برای خلاص شدن از شر آن هاست. به همین خاطر هرچقدر استرس اکسیداتیو و PAB کمتر باشد بهتر است.

برای این مطالعه خاص،۱۰۶ بیمار با سندرم متابولیم در دو گروه به طور تصادفی قرار گرفتند:گروه موردی و گروه کنترلی. گروه موردی سه کپسول از زرشک و گروه کنترلی سه کپسول از دارونماها را به مدت ۶ هفته دریافت کردند. در گروهی که زرشک مصرف کرده بودند کاهش قابل توجهی در PAB مشاهده شد. این در حالی بود که تغییر قابل توجهی در گروه کنترل رخ نداد.

این مطالعات نشان می دهد که مکمل های حاوی زرشک می توانند استرس اکسیداتیو را کمتر نمایند. برای افرادی که از سندرم متابولیک رنج می برند، استفاده از مکمل های حاوی این گیاه می تواند بار اکسیداتیو را کاهش دهد و همین امر روش کلیدی برای مبارزه با سندرم متابولیک است.

۳_تقویت سیستم ایمنی:

یکی از بهترین فواید سلامتی زرشک این است که برای سیستم ایمنی مفید می باشد. آنتی اکسیدان های موجود در آن برای مبارزه با رادیکال های آزاد و بهبود سیستم ایمنی بسیار ضروری هستند.

۴_سلامت چشم:

 باربرین موجود در زرشک می تواند سلامت چشم ها را افزایش دهد. این به آن معنی است که تنها قادر به بهبود دید نیست, بلکه قادر خواهد بود تا از هرگونه تخریب ماکولا جلوگیری کند.

۵_درمان اختلالات پوستی:

انواع خاصی از بیماری های پوستی وجود دارند که می توانند با استفاده از زرشک درمان شوند.آکنه, پسوریازیس و خارش برخی از بیماری های پوستی هستند که می توانند با داروهای ضد عفونی درمان شوند، چون حاوی داروهای ضد باکتریایی و ضد قارچی هستند.

۶_درمان اسهال:

براساس مطالعات بربرین موجود در زرشک می‌تواند با عفونت‌های ناشی از باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و انگل‌ها مبارزه کند. بربرین با تحریک تولید گلبول‌های سفیدی به‌نام ماکروفاژها (درشت‌خوارها) با عفونت‌ها مبارزه می‌کند.

در پزشکی جایگزین زرشک به‌طور عمده برای درمان اسهال باکتریایی، اسهال مسافران، عفونت‌های انگلی روده‌ و کاندیدیاز (برفک) مزمن استفاده می‌شود. برای بهبود این مشکلات مصرف کپسول زرشک محتوی ۵ تا ۱۲ درصد آلکالوئید ایزوکوئینولین توصیه می‌شود

۷_تنظیم دوره های  قائدگی :

عواملی وجود دارند که می توانند منجر به دوره های قاعدگی نامنظم در زنان شوند. یکی از راهکارهای طبیعی و موثر برای دوره های منظم می تواند زرشک باشد.

۸_کنترل سطح کلسترول خون:

یکی از مهم ترین فواید زرشک کنترل سطح کلسترول خون است.فیبر رژیمی موجود در زرشک برای مهار کلسترول غیر ضروری در روده بزرگ است که به نوبه خود تولید سطوح کلسترول خوب را افزایش و بهینه می سازد.

۹_ بهبود جریان خون با مصرف زرشک:

جریان نرمال خون برای توزیع بهینه مواد مغذی و اکسیژن در بدن ضروری است.زرشک به بهینه سازی جریان خون با شل کردن رگ های خونی و کاهش عملکرد قلب کمک می کند.

زرشک سالم وطبیعی وارگانیک

چگونه با مصرف زرشک قلبی سالم داشته باشیم؟

این ماده‌ی غذایی مفید تاثیر زیادی در بهبود فشار خون و بیماری‌های آریتمی و قلبی دارد. یکی از دلایلی که باعث کاهش جریان خون در بدن می‌شود، مشکل فیبریلاسیون دهلیزی ضربان قلب است. این مشکل به صورت ضربان قلب گاه نامنظم و گاهی تند بروز می‌کند.
براساس نظر متخصصان، ورزش، یوگا، طب سوزنی و بیوفیدبک در درمان این بیماری مفید هستند. اما در کنار آن، زرشک هم به درمان ضربان نامنظم قلب کمک می‌کند. به طوری که فیبریلاسیون دهلیزی را بهبود می‌دهد.

یکی از مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۵ نشان داد که بربرین فعال در زرشک، فعالیت بیوشیمیایی در قلب ایجاد می کند و همین امر فیبریلاسیون دهلیزی را بهبود می بخشد.

این مطالعه نتیجه می گیرد که بربرین به عنوان عامل ضد آریتمی کلاس IA یا III عمل می کند اما مزایای آن در فیبریلاسیون دهلیزی به طور سیستماتیک در مطالعات بالینی انسانی مورد بررسی قرار نگرفته است. به همین خاطر پذیرش این ماده در درمان فیبریلاسیون دهلیزی محدود مانده است. زرشک می تواند چگالی و تراکم تری گلیسیرید و کلسترول سرم را کاهش دهد و همین امر برای سلامت کلی قلب مفید است.

پاکسازی کیسه صفرا و کبد فقط با مصرف زرشک

همانطور که می دانید کبد خون را پاکسازی می کند و صفرا را تولید می کند که برای هضم چربی، تجزیه هورمون ها، ذخیره سازی ویتامین ها، مواد معدنی و آهن ضروری است. وظیفه اصلی کیسه صفرا ذخیره صفرای غنی از کلسترول است که توسط کبد ترشح می شود. صفرا به بدن در هضم غذاهای چرب کمک می کند.

زرشک می تواند در پاکسازی کبد و کیسه صفرا بسیار موثر عمل کند. بربرین موجود در این گیاه به ترشح صفرا کمک می کند و به عنوان ملین خفیف عمل می نماید و فرایند هضم و گوارش را تنظیم می کند. توانایی بربرین برای کمک به ترشح صفرا، یک نکته کلیدی محسوب می شود.

محصولات زائد می توانند از طریق ترشح صفرا بدن را ترک کنند. با اینحال، این ترشح می تواند توسط فاکتورهای مختلفی همچون رژیم غذایی ضعیف دچار اختلال شود. زرشک با افزایش ترشح صفرا می تواند یک ماده عالی برای سلامت کبد و کیسه صفرا باشد.

 

توصیه کارشناسان طب سنتی برای مصرف زرشک:

به دلیل طبع سرد زرشک، افرادی که سردمزاج هستند از زیاده روی در مصرف زرشک خودداری کنند.
مصرف بیش از حد زرشک در سه ماه اول بارداری ممکن است باعث بروز نقص در جنین شود.
افراد سردمزاج بهتر است آب زرشک به همراه مقداری عسل یا نبات مصرف کنند.

۶ مورد از خواص زرشک از دیدگاه طب سنتی:

۱_درمان اسهال– ضد صفرا
۲_کاهش حرارت معده و کبد
۳– درمان تهوع و استفراغ ناشی از صفرا
۴_درمان عفونت
۵_بهبود سرماخوردگی
۶_ تسکین گلو درد

زرشک را به چند صورت مصرف می کنند؟

مرسوم ترین شیوه استفاده از زرشک، استفاده از آن همراه با غذا است اما علاوه بر این زرشک را به صورت  رب زرشک، آب زرشک، دمنوش زرشک و یا ماسک زرشک نیز استفاده می شود که در ادامه با چگونگی مصرف آنها آشنا خواهیم شد.

ماسک زرشک چیست و چه کاربردی دارد؟

مقداری زرشک را در آب خیس دهید تا کاملا نرم شود، سپس زرشک های خیس خورده را روی پوست صورت قرار دهید. این ماسک برای شادابی و رفع جوش و آکنه پوست مفید می باشد.

طرز تهیه دمنوش زرشک وفواید آن

برای تهیه دمنوش زرشک ۱ تا ۲ قاشق چایخوری ریشه خشک زرشک را به همراه ۱ تا ۲ قاشق چایخوری زرشک کوبیده داخل ۲/۳ فنجان آب جوش اضافه کرده و به مدت ۱۵ دقیقه تکان دهید.
یا می توانید ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری زرشک تازه را داخل قوری ریخته مقداری آب جوش به آن اضافه کنید و روی حرارت غیرمستقیم دم کنید.
در صورت تمایل مقداری نبات یا عسل به آن افزوده و میل کنید.

از آن جایی که این دمنوش از زرشک تهیه می شود همه خواص زرشک را در خود جای می دهد.

یک تیر و چند نشان با استفاده از رب زرشک

رب زرشک در درمان بواسیر خونی ، سنگ کیسه صفرا، تقویت قلب، برطرف کردن خون ریزی و درمان جوش صورت و بدن ودرپایین آورنده چربی خون و بهبود گوارش و کوچک کننده شکم هم مفید است.
وتقویت کننده سیستم ایمنی بدن هم می باشد وهمچنین حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین ث می باشد.

می توانید از رب زرشک در به روش های زیر در آشپزی استفاده کنید:

۱_یک قاشق چایخوری رب زرشک را روی بستنی بریزید و طعم دلپذیرش را بخاطر بسپارید.

۲_برای مرینیت کردن جوجه کباب از این رب استفاده کنید.

۳_درون آب مرغ برا تهیه زرشک پلو و مرغ نصف قاشق چایخوری بریزید و طعم متفاوت آن را احساس کنید.

۴_میتوانید یک قاشق از آن را درون یک لیوان آب یخ بریزید و هر زمان که خواستید براحتی آب زرشک نوش جان کنید.

۵_ در تهیه خورشهای ترش مزه میتوانید از آن استفاده کنید.

آبیش و سلامتیش

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *