رب گوجه فرنگی سالم وطبیعی آبیش

ناگفته هایی درباره رب گوجه فرنگی

ناگفته هایی درباره رب گوجه فرنگی

رب گوجه فرنگی  یکی از پر مصرف ترین محصولات خوراکی است و تقریبا همه روزه با آن سر و کار داریم چرا که رب گوجه فرنگی جزو مواد اولیه  بیشتر غذا ها مثل ماکارونی، انواع پیتزا، قیمه و …  است.

به طور کلی نحوه تولید رب گوجه فرنگی به این صورت است که بعد از این‌که گوجه از مزرعه چیده و شستشو  می‌‌شود، پخته شده و پوست آن کنده  می‌‌شود و مخلوط غلیظی از محصول به‌دست ‌می‌‌آید که در مراحل بعدی  میکروب زدایی و پاستوریزه  می‌‌شود  و پس از بسته‌بندی و انجام این مراحل برای پخش به بازار آماده ‌می‌‌شود.

 

برای خرید رب گوجه فرنگی معتبر باید  به چه نکاتی توجه کنیم؟

در ابتدا اعتماد به برند اولین گام خرید مطمئن و عقلانی است اما برای  موضوع مهمی که در شناخت وجود رنگ مصنوعی به محصول کمک ‌می‌‌کند این است که عموما رنگ‌های مصنوعی از خود ردی به‌جای  می‌‌گذارند به این صورت که وقتی محصول را مصرف  می‌‌کنیم ردی از رنگ بر زبان به‌‌جای  می‌‌ماند.

رنگ‌های طبیعی روی زبان نمی‌ماند اما رنگ مصنوعی باقی‌مانده و به سرعت هم از بین نمی‌روند. علاوه بر این موضوع توجه به عدد بریکس اهمیت زیادی دارد این عدد بر روی قوطی رب درج  می‌‌شود و همانطور که گفتیم  میزان مناسب آن بین ۲۶ تا ۳۰ است.

آیا صحیح است که در رب گوجه فرنگی کدو یا افزودنی های دیگری وجود دارد؟

از آنجایی که قیمت کدو از گوجه فرنگی بیشتر است استفاده کدو به جای گوجه فرنگی برای افزایش سود کارخانه ها منطقی و عقلانی نیست. بنابراین این مسئله رد می شود.

اما در رابطه با افزودنی های دیگر متاسفانه باید بگوییم که این امکان وجود دارد. هر اندازه کارخانه معتبر‌تر باشد، نظارت وزارت بهداشت هم بر روی آنها بیشتر است. اصولاً وزارت بهداشت به کارخانه‌های معتبر ناظرهای بیشتری‌ می‌‎فرستد و تولید کنندگان هم برای حفظ نام برند خود سعی  می‌‌کنند، نظارت‌های بیشتری به خرج بدهند.

هر اندازه کارخانه کوچکتر و گمنام تر باشد هم نظارت‌ها کمتر ‌می‌‌شود، هم حساسیت برندها کمتر است. معمولا این اتفاقات هم در کارخانه‌های کوچکتر رخ  می‌‌دهد.

رب گوجه فرنگی با کیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

اولین نکته در خرید رب این است که ربی که مواد نگهدارنده نداشته باشد، کپک ‌می‌‌زند، شاید مردم به غلط فکر کنند ربی که کپک  می‌‌زند، رب باکیفیتی نیست در حالی‌که این موضوع نشان دهنده عدم وجود مواد نگهدارنده در محصول بوده و نشانه خوبی است. برای جلوگیری از کپک‌زدگی رب توصیه  می‌‌شود حتماً در یخچال نگهداری شود و زمانی که درب فلزی آن باز  می‌‌شود از درب پلاستیکی استفاده شود.

دومین ویژگی کیفی رب، خلوص آن است؛ اصولاً رب باکیفیت ربی است که غیر از گوجه ترکیبی به آن افزوده نشده باشد و این موضوع زمانی که رب گوجه برای تفت دادن در ظرف پخش ‌می‌‌شود به‌راحتی قابل مشاهده است.

اگر محصول بی‌کیفیت و ناخالصی داشته باشد، علاوه بر تغییرات رنگی، حالت گلوله گلوله پیدا  می‌‌کند و خالص و یکدست نیست.

سومین ویژگی این است که رب با کیفیت قهوه‌ای رنگ نیست، ربی که به رنگ قهوه‌ای باشد بیانگر این موضوع است که فرآیند خلاء در آن ‌خوبی صورت نگرفته است‌. گوجه حاوی ماده‌ای به نام «لیکوپین» است که برای بدن بسیار مفید بوده و ضد سرطان‌ است؛ اگر رنگ رب قهوه‌ای باشد، نشان‌دهنده از بین رفتن این ماده بوده به این علت که رنگ این ماده قرمز و در واقع  قرمزی گوجه به‌دلیل وجود این ماده است.

موضوع مهم دیگری که در رابطه با کیفیت رب گوجه اهمیت دارد، موضوع نمک است. به تازگی با افزایش قیمت رب تولید رب‌های خانگی بیشتر شده و پروسه تولید رب در منزل با کارخانه متفاوت است به این صورت که در کارخانه پخت گوجه توسط دستگاه با شرایط دمایی و زمانی مناسب صورت  می‌‌گیرد اما در منازل عموماً بر سر گاز و بنا به تشخیص هر شخصی در شرایط دمایی و زمانی متفاوت انجام  می‌‌شود.

این فرآیند پختن گاه موجب از دست رفتن ماده لیکوپین و گاه به‌دلیل عدم انجام فرآیند پاستوریزاسیون باعث افزودن نمک بسیار زیادی به رب  می‌‌شود این کار اغلب به‌دلیل پیشگیری از خراب شدن محصول انجام  می‌‌شود و با این وجود این رب‌ها معمولاً مزه ترشی هم  می‌‌دهند که این حالت به دلیل تغییر ماهیت دادن رب ایجاد  می‌‌شود.

در مجموع رب با کیفیت ربی است که نمک زیادی نداشته باشد، رنگ رب قرمز باشد و به قهوه‌ای نزند؛ یکدست بوده و فاقد ناخالصی باشد.  رب گوجه فرنگی آبیش کاملا اورگانیک بوده و دارای گواهی استاندارد پارس گواه و مجوز رسمی سازمان غذا و دارو می باشد.

رب گوجه فرنگی خانگی بهتر است یا صنعتی؟

پاسخ این سوال مقداری دشوار است؛اگر در شرایط استاندارد این موضوع بررسی شود قطعاً رب صنعتی برای مصرف مناسب ‌تر از رب‌های خانگی است. البته به شرط این‌که استانداردهای لازم در تولید رعایت شده باشد؛ به این دلیل که زمانی‌که با فورمالاسیون صنعتی پیش  می‌‌رویم همه چیز تحت کنترل قرار  می‌‌گیرد و حرارت، زمان پخت و مسائل بهداشتی کاملاً کنترل و شرایط نگهداری کاملاً استاندارد  می‌‌شود.

این محصول به جهت وجود عوامل بیماری‌زا کنترل  می‌‌شود و میزان نمک موجود در رب کاملاً استاندارد خواهد بود.

اگر شرایط استاندارد قوی نباشد، ربی که تولید ‌می‌‌شود فاقد استاندارد بوده و تولید کننده از مواد اولیه با کیفیت و شرایط بهداشتی مناسب در تولید استفاده نکرده است و ممکن است حتی ماده اولیه گوجه نباشد و از مواد تقلبی در تولید محصول استفاده شده باشد و مقادیر نمک را به حدی بالا برده باشد که رب دچار کپک و خرابی نشود.

بنابراین در شرایط صنعتی هم  می‌‌توان از استانداردها پیروی کرد و هم پیروی نکرد. همچنین استفاده از ظروف نامناسب در بسته‌بندی رب گوجه فرنگی از مسائلی است که سلامت محصول را به خطر انداخته و محصول صنعتی را غیراستاندارد ‌می‌‌کند. این موضوع که رب صنعتی به نسبت رب خانگی ارزش بیشتری دارد درصورتی است که محصول صنعتی استانداردهای لازم را رعایت کرده باشد.

در مورد رب‌های خانگی این موضوع که تا چه  میزان شرایط بهداشتی رعایت شده و  میزان نمک موجود در آن چقدر است در تشخیص کیفیت و عدم کیفیت آن نقش دارد.

همچنین بسته‌بندی رب باید در شرایط استاندارد و در ظروف استاندارد صورت بگیرد و اگر همه این استانداردها رعایت شده باشد، به نظر محصول قابل اعتمادی برای مصرف کننده است.

نکته مهم این است که مصرف‌کنندگان ایرانی ناخودآگاه به صنعت مقداری شک داشته و معتقد هستند صنعت به آنها کلک زده و جنس واقعی عرضه نمی‌کند و در نتیجه نگران هستند و به طور نمونه در مورد رب‌های صنعتی اغلب این دید را دارند که به‌جای گوجه از سیب زمینی در تولید استفاده شده و یا رنگی که در رب مشاهده  می‌‌کنند، رنگ واقعی گوجه نیست و یا نمک موجود در رب‌ها بیشتر از حد مجاز بوده و یا ظروف رب استاندارد نیستند.

بنابراین به‌ دلیل وجود این نگرانی‌ها که البته تنها در صنعت رب با آن مواجه نیستیم، مردم اعتمادی نداشته و این موضوع ضعف سیستم‌های نظارتی را نشان ‌می‌‌دهد که نتوانسته ‌اند، اعتماد مردم را جلب کنند. این نکته را نباید فراموش کرد که حتی اگر فرض بر این باشد که رب خانگی بهترین رب است؛ تا چه  میزان زندگی شهرنشینی این اجازه را به افراد ‌می‌‌دهد تا بتوانند رب خانگی تهیه کنند!

 

رب گوجه فرنگی ضد آفتاب‌ سوختگی است

از جمله دیگر خواص رب‌گوجه فرنگی خاصیت ضد آفتاب‌‌ بودن آن است. مصرف کردن رب گوجه فرنگی، می‌تواند شما را در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت نماید. مقاله‌ای که در ماه می ۲۰۰۱ در مجله تغذیه (Journal of Nutrition) منتشر شد، نشان داد که مصرف روزانه ۴۰ گرم رب گوجه فرنگی به همراه ۱۰ گرم روغن زیتون به مدت ۱۰ هفته، می‌تواند تا ۴۰ درصد آفتاب‌سوختگی را کاهش می‌دهد.

همچنین  مطالعه دیگری که در سال ۲۰۱۱ در مجله پوست بریتانیا منتشر شد، نشان داد که مصرف روزانه ۵۰ گرم رب گوجه فرنگی به طی یک دوره ۱۲ هفته‌ای از تمام خسارت‌های ناشی از آفتاب سوختگی، محافظت می‌کند. محققان، لیکوپن موجود در رب گوجه‌فرنگی را عامل اصلی این تاثیر مثبت دانسته‌اند.

رب گوجه فرنگی و خاصیت ضد سرطانی اش

گوجه فرنگی خام سرشار از آنتی‌اکسیدان است، و خوشبختانه فرآیند تولید رب گوجه فرنگی، باعث افزایش بعضی از انواع آنتی‌اکسیدان‌ها در رب می‌شود. رادیکال‌های آزاد در بدن انسان که مسبب بیماری‌ها هستند و روند پیر شدن را تسریع می‌کنند توسط آنتی‌اکسیدان‌ها نابود می‌شوند.

یک مطالعه منتشر شده در “مجله کشاورزی و مواد غذایی در ماه مه سال ۲۰۰۲ نشان داد که تولید فرآیند گرم گوجه‌فرنگی منجر به افزایش فعالیت آنتی‌اکسیدان‌ها به ویژه نوع خاصی از آن‌ها با نام لیکوپن می‌شود. لیکوپن می‌تواند رادیکال‌های آزاد اکسیژن را خنثی کند و به همین دلیل یکی از مهم‌ترین خواص رب گوجه فرنگی تاثیر بسیار مثبت آن در جلوگیری از پیری و ابتلا به سرطان است. تاثیر گوجه فرنگی بر  پروستات موضوعی تقریبا ثابت شده در مجامع علمی است، اما تحقیقات جدیدتر نشان‌دهنده تاثیرات شگرف رب گوجه فرنگی در پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات است.

لیکوپن بیشتر به عنوان یک آنتی‌اکسیدان ضد سرطان پروستات شناخته شده است، اما تحقیقات جدیدتر نشان می‌دهد که ریسک سکته مغزی در مردانی که مصرف لیکوپن بالاتری دارند، به طرز محسوسی کمتر است. هر چند تاکنون دستورالعمل قطعی برای مصرف لیکوپن منتشر نشده است، اما احتمالا خوردن ۴ تا ۸ میلی‌گرم از آن در روز، به اندازه کافی مزایای سلامتی  به همراه خواهد داشت.

بنابراین با علم بر اینکه هر قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی دارای ۴٫۶ میلی‌گرم لیکوپن است، می‌توان نتیجه‌گرفت خوردن دو قاشق رب گوجه فرنگی در روز، شما را از خواص درمانی رب گوجه فرنگی بهره‌مند خواهد کرد.

خواص درمانی رب گوجه فرنگی تنها محدود به خاصیت ضدسرطانی بودن آن نمی‌باشد و همانطور که در ادامه خواهید دید رب گوجه فرنگی تاثیر بسیار مثبتی در پیشگیری از عوارض ناشی از آفتاب سوختگی هم دارد.

نحوه صحیح نگهداری رب گوجه فرنگی

متأسفانه در زمان مصرف رب معمولاً مصرف‌کنندگان از ظروف نامناسب استفاده کرده و رب دچار کپک  می‌‌شود و با برداشتن کپک از روی محصول اقدام به مصرف مابقی آن  می‌‌کنند، در حالی‌که این محصول کاملاً آلوده شده و تنها با چشم قابل مشاهده نیست. شاید در وهله نخست فرد احساس بیماری خاصی نکند اما در درازمدت این کپک بسیار آسیب‌رسان بوده و حتی قادر به ایجاد انواع سرطان نظیر سرطان کبد است .

توصیه این است که رب را در ظروف شیشه‌ای نگهداری کرده و حتماً درب آن بسته باشد، اگر کپک و قارچی بر سطح محصول مشاهده شد حتماً محصول را دور ریخته و از مصرف مابقی آن خودداری شود. نکته دیگر این‌که هنگام خرید محصول حتما به پروانه بهره‌برداری، تأیید وزارت بهداشت و آرم‌های نشان سلامت محصول توجه کنند. نوع بسته‌بندی محصول موضوع مهمی است که کمتر مورد توجه قرار ‌می‌‌گیرد‌، بسته‌بندی شیشه‌ای بهترین نوع بسته‌بندی است و مصرف کننده باید به این نکات توجه کرده تا محصول با کیفیتی خریداری کند.

آبیش و سلامتیش

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *